Počasí ve Slovinsku

Přestože je Slovinsko poměrně malou zemí, nachází se zde hned tři typy podnebí.

Severozápadní horskou oblast ovládá klima alpské s častými srážkami. Zimy jsou zde velmi chladné a léta naopak mírná.

Na pobřeží Jaderského moře očekávejte podnebí středozemní se slunečným a teplým počasím po většinu roku a mírnější zimou. Letní teploty zde dosahují 30°C.

Na východě Slovinska vládne kontinentální klima. Teplotní rozdíl mezi zimou a létem je zde větší. Průměrná teplota v zimě klesá k -2°C a v nejteplejším měsíci roku, což je červenec, se teplota pohybuje kolem 21°C. Nejdeštivějším ročním obdobím je obvykle na jařebřezen, duben a na podzim říjen, listopad.

Počasí v Mariboru

Město Maribor se nachází na severovýchodě Slovinska. Počítejte zde s chladnými zimami a mírnými léty pod vlivem kontinentálního podnebí.

Počasí v Mariboru

Na jaře zde očekávejte teploty pohybující se maximálně do 20°C. Průměrně se však v Mariboru můžete těšit na teploty pohybující se od 6°C asi do 15°C. Měsíční srážky se drží maximálně do 120 mm srážek za měsíc. Průměrně prší asi 12 dní v měsíci a slunce svítí pět až sedm hodin denně.

V létě se můžete těšit na teploty přesahující příjemných 20°C. V nejteplejším měsíci léta, tedy v červenci, se můžete těšit až na 26°C a 8 hodin slunečního svitu každý den. Prší průměrně 13 až 15 dní v měsíci, za tu dobu zde spadne přes 100 mm srážek každý měsíc.

V srpnu začínají teploty klesat, a v listopadu mohou spadnout i pod nula stupňů Celsia. Průměrně je zde od 5°C až do 16°C, záleží však na měsíci. Srážky se ustálí, naprší zde asi 140 mm srážek každý měsíc, a to v průběhu jedenácti až dvanácti dní. Slunce svítí v září asi 6 hodin, v listopadu ale už jen dvě.

V zimě se srážky sníží pod 100 mm za měsíc a prší či sněží jen 9 dní v měsíci. Teploty se drží pod nulou, ale není zde nijak výrazně mrazivo. Pro představu - teploty dosahují tradičně jen -5°C. Slunce zde svítí asi jen dvě hodiny denně.

Počasí online v Mariboru

Click for Maribor, Slovinsko Forecast

Je v Mariboru hezké počasí a rádi byste toto město navštívili? Zarezervujte si tedy svoji letenku co nejdříve!

Vybrat a koupit letenky do MariboruLevné letenky do Mariboru

Musí vyplnit obě destinace
Vyplňte datum odletu
Vyplňte datum odletu a návratu

V krátkosti o Mariboru

Země: Slovinsko, oblast Štýrsko
Rozloha: 148 km²
Počet obyvatel: 120 000
Oficiální stránky: maribor.si
Význam: Město Maribor je velice důležitou dopravní křižovatkou zejména pro Čechy, kteří se v létě vydávají na dovolenou do Chorvatska. V budoucnu se očekává, že v Mariboru (a celém Slovinsku) bude turismus vzkvétat.

Doporučujeme

Dovolenou v Mariboru můžete financovat přes cofidis půjčky.

Fotografie Mariboru

Několik fotografií Mariboru. Doufejme, že vám pomohou při rozhodování o návštěvě města.